Op. Dr. HÜSEYİN SEÇGİN

ÜROLOJİ UZMANI

OP. DR. HÜSEYİN SEÇGİN 'den RANDEVU Almak için TIKLAYINIZ.

0 oy
Mesane iltihabı kategorisinde tarafından
Merhaba hocam, 2 aydır şikayetlerim şu şekildeydi :  

- Tuvalete girip çıktıktan sonra rahatlayamadan tekrar sıkışma hissi vardı ilk girdiğimden bile daha sıkışık hissediyorum kendimi. Sonrasında 1-2 defa giriyorum ve mesane tam boşalmış gibi olduğunda artık rahatlıyorum.

- Testis bölgesinde ağrı hissediyorum.

Bu şikayetler ile doktora gittiğimde idrar , kan , idrar kültürü temiz çıktı ve kronik prostatit dedi ve 20 gün boyunca tavanic,xalfu,celebrex,purinol kullandım. Bunlarla herhangi bir değişiklik olmayınca prostat sıvısı ve idrar testi verdim. Lökosit çıkmadı idrar temiz çıktı. Doktorumda durumun aşırı aktif mesane olduğunu, mesane kaslarını kontrol edemediğimi söyledi. Ancak testis bölgesinde ağrılarımın neden olduğunu anlayamadım. Aşırı aktif mesane o bölgede ağrı yapabilir mi. Bu süreçte testis ultrasonu çektirdim ve dinlenme halinde 2.5mm valsalva halinde 3mm olarak damar genişlemesi ve reflü olduğu söylendi. Ama çok ciddi olmadığını söylediler. Eğer prostatit olsaydı ağrıların ondan olduğunu düşünecektim ama doktor prostat sıvısı ve idrar temiz olunca aşırı aktif mesane dedi ancak ağrının neden kaynaklandığını anlayamadım. Sizin görüşünüz nedir bu süreçte sizce hangi hastalıkla mücadele ediyor olabilirim ?

1 cevap

0 oy
tarafından
Merhaba.Kronik prostatitlerin hepsinde lökosit ve bakteri olmaz.Nonbakteriyel prostatit olabilirsiniz.Bence hem nonbakteriyel prostatit hemde aşırı aktif mesane ikisi de aynı nedene bağlı bir hastalıktır.Bu hastalıkların immunolojik bir altyapısı olduğunu düşünüyorum.Kişi de anksiyete, depresyon, sindirim sorunları gibi ilave rahatsızlıklarla da karşılaşıyoruz.O yüzden sizin çok yönlü araştırılmanız da yarar vardır.Testisteki ağrıyı da ilave olarak değerlendirmek gerekir.Sağlıklı günler


Hoşgeldiniz, OP. DR. HÜSEYİN SEÇGİN ile Soru Cevap sayfamız sizlere sorularınızın cevaplanması için bir ortam sağlar. Tüm sorularınızı kolaylıkla sorabilirsiniz. 24 saat içerisinde cevap verilmektedir.

...