Op. Dr. HÜSEYİN SEÇGİN

ÜROLOJİ UZMANI

OP. DR. HÜSEYİN SEÇGİN 'den RANDEVU Almak için TIKLAYINIZ.

0 oy
Mesane iltihabı kategorisinde tarafından
Merhaba hocam , daha önce idrar hissi ile ilgili sorum olmuştu cevabınız için teşekkür ederim. Allah razı olsun sizden. Problemim şu şekildeydi tuvalete girip çıktıktan sonra mesane kaslarım rahatlamıyor yani sıkışıklık devam ediyor. Hatta bazı günler çok aşırı sıkışıklık hissediyorum sanki idrarım varda tutuyorum gibi. Ayrıca dışkılamadan sonra bu sıkışıklık daha fazla oluyor sanırım biraz zorlandığım ıkındığım için. Bunun yanında kasık bölgesine yayılan sağ ve solda karın bölgesinde zaman zaman spazm şeklinde ağrılar oluyor. 2 aydır buna bir çözüm bulamadım.

Prostatit için sıvıdan lökosti saydık ve 0 çıktık o yüzden ondan şüphelenmiyorum.

Aşırı aktif mesane teşhisi koyan doktorlar oldu ama problem çok sık tuvalete çıkmam değil tuvaletten sonra sıkışık hissetmem sadece. Çünkü bu sıkışıklık 1 saat sonra düzeliyor rahatlamaya başlıyorum. Bu sebeple de mesanenin aktif olması değilde kasılan kasların tekrar gevşemiyor olması yönünde bir düşüncem var. Yani bu bölgedeki kasıklara da yayılan spazmlardan dolayı kasların veya sinir sisteminin bir problemi olduğunu düşünüyorum.

Bu rahatsızlıkla ilgili nasıl ilerlemeliyim sizce sistoskopi şart mı sistoskopi olmadan da kasların ve sinirlerin etkinliğini test edebilir miyiz ? Üroloji haricinde nöroloji gibi bir bölüme de görünmem gerekir mi ? Bu konuda yönlendirebilirseniz sevinirim hocam.

1 cevap

0 oy
tarafından
Merheba.Şikayetlerinizin sebebi o bölgedeki kasların spasmı, yani pelvik kas spasmı olabilir.Buna karar verebilmek için detaylı bir muayene, tahliller, ultrasonografi yapmak gerekir.Sistoskopi den önce mesanenin dolu boş halini ultrasonla görmekte yarar olur.Gerekirse de en sonunda sistoskopi yapılır.Dr. unuzla konuşun, gerekirse pelvic spazm için bir fizyoterapiste gidebilirsiniz.Sağlıklı günler.


Hoşgeldiniz, OP. DR. HÜSEYİN SEÇGİN ile Soru Cevap sayfamız sizlere sorularınızın cevaplanması için bir ortam sağlar. Tüm sorularınızı kolaylıkla sorabilirsiniz. 24 saat içerisinde cevap verilmektedir.

...