Eskişehir Evde sünnet

Eskişehir  Evde Sünnet doktoru

Eskişehir sünnet, Sünnet nedir ? Penisin ucunu örten derinin cerrahi olarak alınmasıdır. Dünyanın bir çok bölgesinde yaygın olarak yapılmaktadır. Müslümanlar ve yahudiler için dini bir gerekliliktir. Bunun ötesinde daha da önemlisi sağlık açısından yararlıdır.

Sünnetin Yararları

Daha kolay hijyen, penisi yıkamayı kolaylaştırır. Sünnet derisi olmadığı için deri altında biriken enfeksiyona neden olabilecek atıklar görülmez.
İdrar yolu enfeksiyonları riski daha az görülür. Sünnetsiz erkeklere göre daha avantajlıdır. Özellikle hayatın erken dönemlerinde sünnet derisi ucunun dar olmasına bağlı idrar kesesi ve şiddetli böbrek enfeksiyonları gelişebilir.
Cinsel yolla bulaşan enfeksiyonlarda azalma sünnetli erkeklerde HIV, HPV gibi cinsel yolla bulaşan enfeksiyonları hastalıkları riski daha düşüktür.

Sünnet
Sünnet

Penisin problemlerin önlenmesi

Sünnet olmayanlarda sünnet derisinin geri çekilmesi zor olabilir. Bu da sünnet derisinin iltihabına hatta penisin iltihabına neden olabilir.
Penis kanseri riskinde azalma, yapılan araştırmalarda sünnetli erkeklerde penis kanserinin daha az görüldüğü tespit edilmiştir. Ayrıca partner ve eşlerinde rahim ağzı kanseri de daha nadirdir. Eskişehir sünnet doktoru olarak google’da arama ile ulaştı iseniz Üroloji dalında Op. Dr Hüseyin Seçgin randevu arak mutlaka görüşme yapınız.

Kanama ve pıhtılaşma bozukluğu olan kişilerde penis anomalisi ile doğanlarda ve aşırı kilolu olanlarda sünnet sorunlu ve riskli olabilir.

Sünnet Eskişehir
Sünnet

Sünnetin Uygulanması

Sünnet işlemi lokal ve genel anestezi altında yapılır. Genel anestezi hasta ve hekim konforu açısından iyi olmakla birlikte lokal anestezi işlemi için yeterlidir. Ve genel anestezinin problemlerinden ve komplikasyonlarından hastayı uzak tutar.

Sünnet ne zaman iyileşir ?

İyileşme süresi genellikle 1 hafta 10 gün arasında sınırlıdır. Özellikle penis kafasına yapışık olduğu durumlarda iyileşme süreci daha uzun olabilir. Kesi yerinde ödeme bağlı şişlik görülebilir. Bu durum genellikle birkaç gün içinde gerileyip normal hale gelir. İyileşme süresince bir yada 2 gün ağrı kesici kullanmak gerekebilir. Lokal etkili antibiyotik kremler uygulanabilir. Çok özel durumlar olmadıkça oral yada iğne şeklinde antibiyotik tedavisine gerek yoktur.

Eskişehir Sünnet randevusu ve danışman için doktorumuzu arayınız.